prywatne leczenie alkoholizmu 

Początki leczenia alkoholizmu
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – czyli alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało kresu. Lecz nie powinieneś sam cierpieć. Jest dużo dostępnych metod leczenia, które pomogą Tobie w zwalczeniu alkoholizmu, by wrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

jak wyleczyć się z alkoholizmu

Różne elementy, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system wsparcia,
•    motywacja indywidualna

Są w stanie odegrać istotną rolę w sukcesie Twojego powrotu do dobrego samopoczucia. Leczenie alkoholizmu winno być kontrolowane przez zespół ekspertów medycznych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym kraju są liczne środowiska leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez specjalistów, którzy pomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie pomocy przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą fetować Twoje sukcesy oraz współdziałać z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Pamiętaj, że pokonanie alkoholizmu jest procesem
Mniej aniżeli połowa osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób które nawracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego lub też ambulatoryjnego, wypada uczestniczyć w lokalnych grupach wsparcia i kontynuować doradztwo.

Kiedy jest najbardziej odpowiedni czas na leczenie?
Przed zainicjowaniem leczenia jednostka musi w pierwszej kolejności rozpoznać swój stan i posiadać ochotę opuścić napój alkoholowy. Czasem jednostka może uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym razem członkowie rodziny lub też przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Wiąże się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o przesadne picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja wspomaga też zapoczątkować dyskusję na temat dostępnych opcji leczenia oraz wsparcia.

Nie ma słusznego lub ewentualnie złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli jednak nie zostanie podjęte leczenie, alkoholizm może powodować wiele pobocznych problemów, takich jak zawiłości zdrowotne, tarapaty finansowe, kłopoty z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.