Czysty a także świeży Kraków

Głównym z trudnych wyzwań w lwiej części miast w Polsce jest stan dróg. Nasze województwa są nie zaadaptowane do tak ogromnego natężenia korków, jaki powstał przez zwiększenie się liczby aut na krajowych szosach. Przez to właśnie główną z najważniejszych inwestycji które musi podjąć niemalże każde województwo jest inwestycja w transport i infrastrukturę komunikacyjną. Drogi i komunikacja miejska to priorytet, który pozwoli polepszyć zadowolenie mieszkańców jak również poprawi całokształt gospodarki Krakowa.

Spośród pozostałych miast, inwestycje komunikacyjne jakie realizuje Kraków mocno się wyróżniają. Mieszkańcy w plebiscycie wypowiedzieli się za budową metra, ale zanim metro powstanie, w komunikację autobusową i tramwajową i nawierzchnie drogowe trzeba włożyć sporo pieniędzy . Z ważniejszych inwestycji trzeba podkreślić:
całkowicie napędzaną elektrycznie nitkę autobusową – jedyną w Polsce,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec PKP wraz z galerią handlową.
Oprócz tego, w planach miasto ma budowę przynajmniej kilkanaście nowoczesnych połączeń pomiędzy już wybudowanymi drogami i naprawy istniejących połączeń autobusowych oraz dróg dojazdowych.
Mieszkańcy napraw nie lubią – utrudnienia w komunikacji i dotarciu do pracy dają się im we znaki w codziennym życiu. Trzeba zaś pamiętać, że bez inwestycji jakość dróg nie może być lepsza i by było lepiej, trzeba wytrwałości.Majchrowski co zrobił
Inwestycje w komunikacje to nie jedynie następne linie komunikacji, jak również doskonalszej odporności powierzchnia dróg, która będzie lepsza i odporna. (jednym z przykładów jest odporna na ścieranie powierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków wymaga dodatkowo wielu zmian i nowych pomysłów, by poruszało się po mieście wygodnie. Nie tylko samochodem, ale również komunikacją miejską. Mimo to widać wyraźnie, że wszystko jest na prostej trasie do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu naprawdę wygodnie i przyjemnie.